e
sv

Mail Adresi Nasıl Hacklenir ?

359 Okunma — 08 Şubat 2021 14:43
mail-adresi-nasıl-hacklenir
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hemen hemen her bir bireyin kişisel işlerinde kullanmak amacı ile oluşturmuş olduğu e-posta adresleri mevcut bulunmaktadır. Oluşan bu potansiyel ile birlikte beraberinde gelen zaafiyetlerde günümüzde pek çok duymaktayız.

Her bir web sitesine veya başka bir ortama kayıt esnasında girmiş olduğunuz e-posta adreslerinizin şifrelerini kırılabileceğini biliyormuydunuz ? Kullanıcıların arama motorlarında yaptıkları bir çok araştırmada yapılan analizler sonucunda varılan istatistikler e-posta kullanıcılarının %70 lik bir kısım mail adreslerinin hacklendikleri yönünde çıkmaktadır.

Peki mail adresi nasıl hacklenir sorusuna yanıt olarak yazımızın ilerleyen bölümlerinde birden fazla cevap bulabileceksiniz. Bir mail adresi şifre kırma işlemi için aslında toplam 4 yol bulunmaktadır. Siyah şapkalı hackler tarafından bu tür saldırılar günümüzde oldukça sık bir şekilde rastlanmaktadır.

TROJEN İLE EMAİL ADRESİ HACKLEME

Her bilgisayar kullanıcısının hemen hemen bildiği trojen virüsleri, kullanıcılar için oldukça önemli bir zaafiyet içermektedir. Bu tip virüslerin birden fazla çeşitliliği bulunmaktadır. Bir e-posta adresi şifre kırma işlemini yapmak için ilk önce trojen virüs oluşturmanız gerekmektedir. Oluşturulan bu virüs dosyasını başka bir kişi gönderdiğiniz takdirde, trojen bilgisayar işletim sistemine bulaşır ve tüm bilgiler size geri dönüt olarak gelir.

KEYLOGGER İLE EMAİL ADRESİ HACKLEME

Yukarıda ki yazımızda bahsettiğimiz gibi keylogger trojen ailesinin bir üyesidir. Genel anlamda klavye tuşları vb olayları kayıt etmek ile hükümlü bir virüstür. Kullanım durumu yukarıda ki yazımızda belirttiğimiz gibi bir keylogger dosyası oluşturmak ile başlamaktadır. Eğer keylogger ile mail adresi hacklemek istiyorsanız bu başlık size göre.

FAKE MAİL İLE EMAİL ADRESİ HACKLEME

İnternet ortamında bu tip benzer binlerce web sitesi mevcut bulunmaktadır. Detaylı olarak araştırma yapabilirseniz mutlaka bulacaksınız. Genel olarak kullanım türü sahte bir web sitesi oluşturduktan sonra mail adresi hacklemek istediğiniz kişiye, oluşturduğunuz sahte web sitesini gönderiyorsunuz. Kurban bilgilerini girdikten daha sonra tüm bilgileri tarafınıza geri geliyor.

GİZLİ SORU İLE EMAİL ADRESİ HACKLEME

Bu yöntem en çok kullanılan en etkili yöntemlerden bir tanesi olmaktadır. Mail adresi şifre kırmak istediğiniz kişinin profilini iyi bir şekilde analiz ediyorsunuz. Eğer hacklemek istediğiniz kişinin e-posta adresini biliyor iseniz gizli soru tahmin etmeniz çok kolay bir şekilde olucaktır.

Sıradaki içerik:

Mail Adresi Nasıl Hacklenir ?