e
sv

Instagram Hackleme Nasıl Yapılır?

2244 Okunma — 17 Ocak 2021 18:30
avatar

admin

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 1

  Üzgün

Dünyanın en popüler uygulamalarından bir kaç tanesinden birisi olan sosyal medya platformu instagram, her geçen gün kullanıcı potansiyel kitlesini arttırmaya devam ediyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni özellikler ve yeni güncellemeler sosyal medya platformu instagram üzerinde’de oldukça ilgi bırakıyor.

Her yeni güncellenen yazılım doğrultusunda, beraberinde gelen siber güvenlik açıklarıda, instagram kullanıcılarını oldukça bazı durumlarda zor bırakabiliyor. 2020 yılında internet arama motorlarında en çok aranan kelimelerden bazıları olan instagram hackleme, instagram hesap çalma, instagram hackleme nasıl yapılır gibi sorularına yönelik yazımızın ilerleyen bölümlerinde siz değerli okurlarımız için yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram şifre kırma yöntemleri

Instagram Şifre Kırma Nedir?

Instagram hackleme işlemi, instagram kullanan kullanıcıların bazen iyi yönden bazen kötü yönden bu yöntem uygulanmaktadır. Özellikle instagram hesabı çalınan kullanıcıların, hesaplarını geri kurtarmak için kullandıkları bazı yöntemlerdir. Instagram hesapları bu tarz yöntemler ile, çalınabileceği gibi uygulanan bazı işlemler ile tam aksine instagram şifre kırma işlemi uygulanarak geri alınabilmektedir.

Instagram Şifre Kırma Yöntemleri

Günümüzde birbirinden farklı instagram şifre kırma programları mevcut bulunmaktadır. Fakat bu programları kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları mevcuttur. Öncelikli olarak indirdiğiniz programların güvenilir kaynaklar üzerinden olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde kendi hesabınız çalınabilir.

Instagram şifre kırma programları

Instagram Şifre Kırma Programları

Sizlere instagram şifre kırma programları başlığında belli olduğu gibi “bir” adet araçtan bahsedeceğiz. Bu araç ile brute force yöntemi ile kolay bir şekilde instagram şifre kırma işlemini yapabileceksiniz. Önemli olarak bu yöntemi iyi niyetli bir şekilde kullanmanızdan yana olucaktır. Tarafınıza lazım olacak bir adet “Linux” işletim sistemi gereksinimine ihdiyaç olacaktır. Aşağıda vereceğim adımları eksiksiz bir şekilde uyguladığınız takdirde, işleminiz başarılı bir şekilde tamamlanabilecektir.

 1. Instagram Şifre Kırma Programını Indir

  yukarıda bulunan linkteki aracımızı ilk olarak indiriyoruz.

 2. Terminal Ekranımızı Açarak Aşağıda ki Adımları Yazıyoruz

  cd instainsane
  chmod +x instainsane.sh
  ./instainsane

Yukarıda belirtilen tüm aşamaları sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde tamamladıktan daha sonra, terminal ekranınızda açılan arayüz ekranı gelecektir. Bu ekran üzerinden “Username Account” seçimini yapıyoruz ve instagram hesabı hacklemek istediğiniz kullanıcının, instagram kullanıcı adını yazıyoruz.

Tüm bu işlemler bittikten daha sonra tarafınıza terminal ekranında “Password List” ekranı gelmiş bulunacaktır. Bu kısım üzerine internetten bulabileceğiniz “Wordlist” dökümanı yuklememiz gerekiyor. Yüklediğiniz dosya sonrası artık hedef kişinin instagram hesabına ait şifreleri otomatik bir şekilde deneme yanılma yöntemini kullanmaya başlıyor.

Tüm işlemlerden kullanıcı kendi sorumlu olduğunu unutmayınız.

Sıradaki içerik:

Instagram Hackleme Nasıl Yapılır?