e
sv

Instagram Beğenilerini Gizleme Nasıl Yapılır?

77 Okunma — 09 Eylül 2021 20:05
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram Beğenilerini Gizleme

Instagram beğenilerini gizlemek, en çok kullanılan kullanımlardan biri olan Instagram kullanıcılarının en tuhaf özelliklerinden biridir. Sosyal medyanın en popüler uygulaması olmaya aday olan Instagram, kullanıcıları için sürekli yeni özellikler geliştiriyor. Fotoğraf paylaşımı denilince ilk akla gelen kanal olan Instagram, zamanla fotoğraf paylaşımının da ötesine geçen özellikler sunmaya başladı.

Son zamanlarda Facebook’un satın alınmasıyla birlikte bu uygulamanın kullanım oranı önemli ölçüde arttı. Instagram, büyüme hızını kademeli olarak artırmak için çalışmalarına devam ediyor. Kullanıcılarının memnuniyetini artırmak ve yeni kullanıcıları kendine çekmek amacıyla Instagram, artık kullanıcılarına Instagram beğeni sayısını gizleme seçeneği sunuyor. Ayrıca kullanıcılar bu özelliğin ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını merak ediyor.

Instagram Kullanıcılarına Neler Sunuyor?

Instagram, yenilenen ve geliştirilen özellikleriyle Instagram kullanıcılarına birçok ayrıcalık sunuyor. Kullanıcılar bu özellikleri kullanarak profillerini kişiselleştirebilirler. Özel hesap özelliğini kullanarak takipçi olmayan kişilerden profillerini gizleyebilir veya açık hesap yaparak tüm kullanıcıların görebileceği bir profile sahip olabilirsiniz. Bunun gibi ayrıcalıklar günümüzde en ünlü olanlardır ve Instagram kullanıcıları tarafından kullanılmaktadır.

Instagram, uygulamanın yaygın olarak bilinen özelliklerinin yanı sıra kullanıcılarına başka ayrıcalıklar da sunuyor. Kullanıcılar artık beğeni ve yorumlarına yönelik özelleştirmeler ile hesapları için yaptıkları özelleştirmeler ile oluşturdukları profilleri oluşturabilmektedir. Kullanıcılar, yaptıkları paylaşım ve beğenilerde çeşitli ayarlamalar yaparak, uygulamayı kendi tercihleriyle kişiselleştirmek için kullanabilirler.

Instagram kullanıcılarının paylaşımları ve beğenileri için yapabilecekleri en son düzenlemelerden biri de Instagram’da beğenileri gizleme özelliğidir. Kullanıcılar, mevcut bu özelleştirme ayrıcalığı ile Instagram beğenilerini görünmez hale getirebiliyor. Birçok kullanıcı tarafından oldukça ilgi ve merak uyandıran bu özellik oldukça kullanışlı ve kullanımı kolaydır.

Instagram Beğeni Ne Demektir?

Instagram en çok kullanılan uygulamalardan biridir ve en yaygın özelliği gönderileri beğenme özelliğidir. Instagram uygulaması içerisinde kullanıcılar her gün onlarca gönderi paylaşabiliyor. Bu paylaşımlardan sonra paylaşım yapan kullanıcılar, gönderileri ile gelen etkileşimleri bildirimler ile takip eder. Kullanıcılar gönderileri beğenerek ve yorum yaparak etkileşimde bulunur.

Instagram’da bir gönderiyi beğenmek çok basit bir işlemdir. Kullanıcı, dilerse ana sayfada veya uygulamanın keşif alanında görünen bir gönderiyi beğenebilir. Her gönderinin sol alt köşesinde içi boş bir kalp sembolü vardır. Kullanıcı bir gönderiyi beğenmek isterse bu simgeye tıklayabilir. Bu şekilde gönderi beğenilecek ve kalp simgesi düz kırmızı bir kalbe dönüşecektir. Bir gönderi arka arkaya iki kez tıklanırsa, gönderi aynı anda beğenilecektir.

Günümüzde Instagram gönderileri, kaç kişinin beğendiğini ve kimin beğendiğini görebileceğiniz yerlerdir. Güncellenen özellikler ile bu beğeni sayısı ve kimlerin beğendiği gizlenebiliyor. Bunun sağladığı işlev, c’yi gizleme işlevidir.

Instagram Beğeni Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram beğenilerini gizlemek oldukça basit bir işlemdir. Aslında Instagram hesabını gizlemekle hemen hemen aynı işlemdir. Bunu aşağıdaki basit adımlarla yapar.

 • İlk olarak, kullanıcıların kendi profillerini girmeleri gerekir.
 • Kullanıcı profiline girdikten sonra sağ üst köşedeki üç nokta sembolüne tıklayın ve “Ayarlar” alanına gidin. Ardından ayarlarda “Gizli Hesap” seçeneğini seçin
 • Bu işlem hesabı gizli yapar.

Hesap gizli yapılırsa, Instagram tüm gönderi beğenilerini otomatik olarak gizler. Bu işlemden sonra bu işlemi yapan kullanıcıların gönderi beğenilerini ve yorumlarını sadece onaylı takipçiler görebilir. Kullanıcı onayı olmayan hesaplar gönderilerdeki beğeni ve yorumları göremez. Aynı zamanda bu işlem yapıldıktan sonra kullanıcıdan gelen beğeni ve yorumlar etkinlik alanında görüntülenemez. Ayrıca aşağıdaki bölümde görünmez olur.

Instagram Beğeniler Gizleniyor!

Instagram uzun süredir uygulama üzerinde çalışıyor. Kullanıcı memnuniyetini artırmayı ve daha sağlıklı kullanım sağlamayı amaçlar. Konularından biri beğenileri gizlemek. Instagram beğenileri kaldırma konusundaki çalışmalarına devam etti ve hatta bazı pilot ülkelerde denemeler yaptı. Benzer şeylerin kaldırıldığı ve denendiği pilot ülkeler arasında Avustralya, Kanada, Brezilya, Japonya, Yeni Zelanda ve İrlanda yer alıyor.

Instagram beğenilerinin gizlenmesi, pilot ülkelerle başlayıp Amerika’ya kadar gitmesiyle ne bir kullanıcı başka bir kullanıcının gönderisinin altındaki beğeni sayısını görebilir, ne de kullanıcının gönderisinin altındaki beğeni sayısını görebilir. Instagram’da paylaşılan gönderilerin dikkatini, aldıkları beğeni sayısından çok, gönderi içeriğine çekmeye çalışan Instagram, bu amacına da yaklaşıyor.

En son ABD’de uygulanan bu özelliğin yakın zamanda Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor. Türkiye’deki kullanıcılar bu özellik kullanıma sunulmadan önce tepki göstermişti. Bu olumlu geri dönüşün Türkiye’de uygulanıp uygulanmayacağı da tartışmalı. Türkiye’de çok fazla tepki ve ciddi eleştiri aldığı için merakla bekleniyor.

Sıradaki içerik:

Instagram Beğenilerini Gizleme Nasıl Yapılır?