e
sv

Twitter Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

153 Okunma — 17 Ocak 2021 20:45
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bilindiği üzere, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri Twitter. Bu kadar bilindik olmasının dahi birtakım dezavantajları bulunuyor. Bunlardan biri de çalınma riski. Hesabı çalınan kullanıcılar, internet üstünde “Twitter hesabımı nasıl geri alabilirim?” gibi başlıklarda internet ortamında araştırma yapıp veya yorumlarda bulunup, problemlerine çözüm arıyor.

Uzun araştırmalar sonucunda bilinmiyo ekibi olarak sizler için yaptığımız analizler sonucunda Çalınan twitter hesabı nasıl geri alınır sorusuna cevap veriyoruz.

Twitter Hesabının Çalınmasını Engelleme

Sahte Takipçi Sitelerine Üye Olmayın
Twitter hesabının kesin çalınmasındaki en büyük durumlardan biri “sahte takipçi siteleri”ne hesabınız ile giriş yapmaktır. Her durumda sadece takipçi sitelerine hesabınız ile giriş yaparak nasıl hesabımız çalınıyor demeyin. Giriş yaptığınız’da kullanıcı adınız ve şifreniz ilkin olmak suretiyle tüm bulgularınız aktarılıyor.

Cep Telefonunuzu Twitter’da Onaylattırın
Twitter hesabınızı cep telefonu ile eşleştirmekten korkmayın. Bu, Twitter’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu en büyük emniyet sağlayıcısıdır. Twittter hesabınızı çalanlar, kullanıcı isminizi, şifrenizi ve üstelik e-posta adresini dahi değiştirebilirler.

Cep telefonunu doğrultanlarda şayet cep telefonuna şifre geldiğinden ötürü cep telefon numarasını değiştiremiyorlar.

Twitter Şifrenizi Herhangi Bir Yere Kaydetmeyin

Günlük yaşamda kullandığınız şifreleri hiç bir şekilde telefona veya bir yere kaydetmeyin. Bunun içinde Twitter parolası de bulunmaktadır. Size yakın gibi görünüp, şifrenizi kullanacak birileri çıkabilir.

Sahte Twitter Sitelerine Giriş Yapmayın
Twitter’ın, internet üstünde birden fazla düzmece giriş yapabilen programı sahip olunan. Herhangi bir size güvenilir gözüken site üzerinden herhangi bir linke tıklayıp, twitter hesabınız ile giriş yapmayın. Eğer bu durumları uygulamazsanız hesabınız kesin olarak hacklenebilir.

Çalınan Twitter Hesabını Geri Alma

Yazımızın bu devamında twitter hesap güvenliği gibi önemli adımları inceledik. Artık çalınan twitter hesabını geri alma sorusuna yanıt olarak sizlere aşağıda vereceğim adres bölümünden, twitter girerek karşınıza çıkan adımları tek tek uygulayınız.

BU ADRESTEN GİRİN

Sıradaki içerik:

Twitter Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?